Cel: Konkurencyjny wniosek i pełna satysfakcja przy realizacji projektu Research and Innovation Staff Exchange 2017 - szkolenie 10.02.2017 r.

RPK Gliwice oraz RPK Gdańsk serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone konkursowi Research and Innovation Staff Exchange ogłoszonemu w Programie HORYZONT 2020.

Projekt RISE opiera się na wymianie pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, kadra zarządzająca, administracyjna i techniczna) w ramach międzynarodowego konsorcjum. Współpraca ma prowadzić do transferu wiedzy oraz pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi.

Szkolenie odbędzie się dnia 10.02.2017 r. w godz. 09:30 – 14:00 w auli Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

AGENDA

09:30 – 09:45

09:45 – 10:00

Powitanie. Kilka słów na temat Premii na Horyzoncie – tak na dobry początek

- Katarzyna Markiewicz-Śliwa, RPK PR UE, Politechnika Śląska

10:00 – 11:00

Struktura oraz zasady udziału w programie ramowym UE Horyzont 2020. Akcje Marii Skłodowskiej-Curie w H2020 – charakterystyka działań, formalne zasady uczestnictwa.

Projekt typu RISE w Akcjach Marii Skłodowskiej-Curie w H2020 – ogłoszenie o konkursie, logowanie do Participant Portal, dokumenty konkursowe, zasady aplikowania, uczestnicy projektu i jego budżet, zagadnienie Open Access i Open Data.

11:00 – 11:15

Przerwa

11:15 – 12:00

Przygotowanie wniosku projektowego: struktura wniosku, część administracyjna
i merytoryczna wniosku, rola koordynatora, beneficjentów i partnerów projektu, załączniki do wniosku projektowego, kryteria oceny.

12:00 – 13:00

Praktyczna realizacja projektu RISE - raportowanie kosztów, raporty merytoryczne, umowa grantowa, umowa konsorcjum, aspekty prawne, praktyczne aspekty realizacji projektu.

13:00 – 14:00

Konsultacje indywidualne

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia  przyjmujemy do dnia 08.02.2017 r. wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie

2017-01-27