Politechnika Śląska zaprasza i zatrudnia wybitnych naukowców!

'politechnika_sl_logo_poziom_pl_rgb.jpg'

W ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB), Politechnika Śląska zamierza wzmocnić kadrę naukową poprzez zatrudnienie wybitnych doświadczonych oraz wybitnych młodych naukowców, w szczególności z zagranicy, mogących tworzyć i poprowadzić zespoły naukowe, złożyć w ciągu roku wniosek o finansowanie projektu w programie HORYZONT, a także publikacje do renomowanych czasopism.

Politechnika Śląska zamierza także w ramach programu IDUB zaprosić na dłuższe lub krótsze, nawet kilkudniowe, pobyty osoby wyjątkowe – w szczególności noblistów, laureatów medalu Fieldsa, nagrody Kioto, nagrody Miesa van der Rohe, osoby aktualnie realizujące granty ERC lub posiadające status Highly Cited Researcher, a także pracujące naukowo na najlepszych uczelniach zagranicznych (zwłaszcza notowanych na pierwszych 20. miejscach rankingów ARWU, QS lub THE).

2020-10-21