Stypendia dla doktorów - trwa nabór wniosków w ramach projektu "BEWARE (BElgian WAllonia REsearcher) Fellowships 2".

'logo H2020.jpg'

W celu promowania mobilności naukowców do Belgii realizowany jest projekt "BEWARE (BElgian WAllonia REsearcher) Fellowships 2"

Projekt ma przyciągnąć do Walonii/ Belgii 75 wysoko wykwalifikowanych naukowców, których kariera bedzie mogła nabrać rozpędu, a przy okazji zwiększyć widoczność Walonii na poziomie międzynarodowym dzięki długoterminowej współpracy międzynarodowej.

Kto może aplikować?

Wszystkie narodowości są brane pod uwagę. Badacze nie mogą przebywać w Belgii dłużej niż 12 miesięcy, w celach zawodowych, w ciągu ostatnich 36 miesięcy w momencie składania wniosku.

Naukowiec musi posiadać doktorat lub wykazać równoważne doświadczenie badawcze (minimum 4 lata).

Kwalifikujące się jednostki przyjmujące to: wszystkie walońskie firmy posiadające jedno akredytowane centrum badawcze lub jeden uniwersytet francuskojęzyczny lub jeden uniwersytet francuskojęzyczny.

Badacz będzie miał umowę na okres od 18 do 36 miesięcy i wykona 50% swojego czasu w firmie i 50% w centrum badawczym, na uniwersytecie lub w szkole wyższej.

Wszystkie tematy badań są kwalifikowalne, oparte na podejściu oddolnym i muszą wykazywać innowacyjny aspekt i / lub umożliwiać transfer technologii.

Finansowanie całego konkursu wynosi około 20 milionów euro. W każdym grancie przewiduje się wynagrodzenie (± 80 000 euro / rok/ brutto), dodatek  mobilnościowy (3000 euro / rok) oraz  wynagrodzenie za pełnienie nadzoru nad stypendystą (6000 euro rocznie).

Aplikować można do 3 kwietnia 2020.

Program stypendialny BEWARE Fellowships 2 (dla BElgian WAllonia REsearcher) jest współfinansowany w ramach programu MSCA COFUND (kontrakt 847587) w programie Horyzont 2020.

Więcej informacji: https://cdn5.euraxess.org/sites/default/files/beware2_call-2020_1.pdf

2020-01-20